Bezpieczeństwo

 

 

Podsumowania przyczyn wypadków drogowych z udziałem autokarów wskazują, że zdecydowana większość wypadków spowodowana była błędami i zmęczeniem kierowców a nie stanem technicznym pojazdów. Zdając sobie z tego sprawę firma nasza kładzie szczególny nacisk na pracę kierowców i ich dobór. Bezwzględnie przestrzegamy czasu pracy kierowców i czasu ich wypoczynku. Na długie wyjazdy dobieramy tak załogę aby spełnione były wszystkie wymagania bezpieczeństwa. Nie ma przecież rzeczy ważniejszej niż bezpieczeństwo podróżnych. Kierując się tą ideą często odrzucamy oferty mające obniżyć koszt wynajmu autokaru łamiące normy. Nie chcemy zarabiać w ten sposób. Nie zgadzamy się na wydłużenie czasu pracy kierowców, nie zgadzamy się na ograniczanie ilościowego składu załogi, nie zgadzamy się na skracanie czasu odpoczynku kierowców. Uważamy, że program podróży powinien uwzględniać normy nałożone na przewoźnika. W przypadkach gdy program ma charakter nadrzędny należy zapewnić odpowiedni skład załogi kierowców i możliwości ich wypoczynku. Zapewniając podróżnym bezpieczną, komfortową i miłą podróż w oczach podróżnych zyskuje zarówno organizator wyjazdu, jak i przewoźnik. Większość firm transportowych prześciga się obecnie w promocji „komfortu wyposażenia autokaru” takiego jak barki, projekcje filmów, toalety, indywidualne nagłośnienie itp. Wyposażanie to posiadają również nasze autokary. Nasza firma stara się jednak i głównie zwrócić uwagę wynajmujących na bezpieczeństwo podróżnych a w drugiej dopiero kolejności na wyposażenie autokarów, posiadane licencje, posiadane wyróżnienia.

 

Warto wziąć pod uwagę, że niższa cena wynajmu autokaru nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem i z tego względu nie powinna być decydującym kryterium wyboru przewoźnika.


Oto kilka norm związanych z pracą kierowców autokarów.

 • czas jazdy dziennej to 9 godzin
 • 2 razy w tygodniu może on wynieść 10 godzin
 • czas jazdy tygodniowy to 56 godzin, w ciagu 2 tygodni 90 godzin
 • maksymalny czas prowadzenia autokaru bez przerwy to 4,5 godziny
 • przerwa w prowadzeniu autokaru nie może być krótsza niż 45 min
 • dzienny odpoczynek to 11 godzin w ciągu 24 godzin lub alternatywnie może być wykorzystany w dwóch częściach, z których pierwsza ma nieprzerwanie trwać 3 godziny a druga co najmniej 9 godzin
 • odpoczynek może być skrócony do 9 godzin nie częściej niż 3 razy w tygodniu
 • odpoczynek tygodniowy to 45 godzin

 

Szczegółowe zasady określone są w Dz.U.Nr. 99 poz.661 z 2007 z 26 kwietnia 2007r. o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców i niektórych innych ustaw oraz Rozporządzeniu (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006
Rozporządzenie Dz.U.Nr. 99 poz.661 ustanawia przepisy dotyczące czasu prowadzenia pojazdu, przerw i okresów odpoczynku kierowców, którzy wykonują przewóz drogowy rzeczy i osób, w celu ujednolicenia warunków konkurencji pomiędzy poszczególnymi rodzajami transportu lądowego w celu poprawy warunków pracy i bezpieczeństwa drogowego.

 

 

bezpieczna podróż autokarem

 

 • Nasz adres

   

    Europe-Tour Sp. z o.o.
         ul. Pułkowa 26
       01-969 Warszawa

   

  tel./fax (22) 622 04 24

  autokary@europe-tour.pl

 • Mały autokar klasy VIP

  Dla tych którzy poszukują małego autokaru

  oferujemy super wygodny Isuzu na 26 osób

  wynajem autokarów warszawa

Script logo